DİŞ ETİ TEDAVİSİ (PERİODONTOLOJİ)

Diş Taşı Temizliği

Diş taşı temizliği, uzman hekimlerce diş taşlarının kazınmasıyla yapılan bir işlemdir. Ultrasyonlu cihazlardan yardım alınarak yapılan bu işlem dişlerin parlatılarak pürüzsüz bir hale gelmesini sağlar.

Diş Eti Çekilmesi Tedavisi

Diş eti çekilmesi tedavi edilmediğinde bireylerin dişlerini destekleyen kemiklerin enfeksiyon kapmasına neden olan bir diş eti rahatsızlığıdır. Bu rahatsızlık dişleri kaybetmeye ve dişlerin gevşemesine neden olabilir.

Diş Eti Estetiği

Diş etlerinde yaşanan sorunlar için uygulanan tedavilere diş eti estetiği denir. Diş etinde oluşan çekilmeler, asimetrik bozulmalar, diş etlerinin farklı renkli olması, yoğun olması ve dişi kapatması gibi sorunlara çözüm bulunur.

Dudak ve Dil Frenulumu (bağı) alınması

Diş eti dokusu ile dudak,yanak ve dil arasında bazı bağlar bulunur ve bu bağlara frenulum denir. Frenulumlar dokuları birbirine bağlayan yumuşak mukoza dokularıdır.

 

Frenulumlar normalden büyük ve kalın olduklarında diş eti rahatsızlıklarına neden olurlar. Dilin altında bulunan frenulumlar ise normalden büyük ve kalın olursa özellikle çocuklarda konuşma problemlerine neden olabilir.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this